ایران میهمان ویژه نمایشگاه کتاب ۲۰۱۶ بلگردا شد

Belgrade Book Fair
Belgrade Book Fair

ایران میهمان ویژه نمایشگاه کتاب ۲۰۱۶ بلگردا شد:

جمهوری اسلامی ایران به عنوان میهمان ویژه نمایشگاه بین‌المللی کتاب بلگراد برای سال ۲۰۱۶ اعلام شد.
به گزارش ایرنا، ولادان ووکوساولیویچ معاون فرهنگی شهرداری بلگراد در آخرین کنفرانس خبری در آستانه برگزاری شصتمین نمایشگاه بین المللی کتاب بلگراد که بزرگترین رویداد فرهنگی در این منطقه از اروپا به شمار می‌رود، جمهوری اسلامی ایران را برای میهمان ویژه شصت و یکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب بلگراد در سال ۲۰۱۶ اعلام کرد.
ووکوساولیویچ همچنین در این کنفرانس که مسئولین نمایشگاه بین‌المللی بلگراد و دیگر شخصیت‌های فرهنگی صربستان و دیگر کشورها حضور داشتند در جمع خبرنگاران ضمن معرفی کشورمان، ایران را از جمله کشورهای با دارای قدیمی ترین فرهنگ در جهان نام برد.
وی همچنین با ارایه توضیحاتی در خصوص شصتمین نمایشگاه بین المللی بلگراد که از روز یکشنبه (۲۵ اکتبر تا اول نوامبر/ ۳ تا ۱۰ آبان) امسال برگزار می شود میهمان این دوره از این نمایشگاه را فدراسیون روسیه اعلام کرد.
از سال ۲۰۰۲ در نمایشگاه بین المللی کتاب بلگراد هر ساله یک کشور به عنوان مهمان ویژه این نمایشگاه انتخاب می‌شود که رایزن فرهنگی آن کشور طی روزهای نمایشگاه برنامه های ویژه ای را در نمایشگاه و دیگر مراکز فرهنگی و ادبی بلگراد و شهرهای صربستان برپا می‌کند.
کشورهای چین، نروژ، کانادا، فرانسه، انگلیس، آمریکا، ایتالیا، ژاپن، یونان، سوئد، زبان های پرتغالی ( آنگولا، برزیل، گینه بیسائو، جزیره گیپ ورد، تیمور شرق، موزامبیک، پرتغال، سائوتومه و پرنسیپ)، مجارستان و لهستان مهمانان ویژه نمایشگاه بین المللی کتاب بلگراد در سال های گذشته بودند.
شصتمین نمایشگاه بین المللی بلگراد با سخنانی از «امیر کوستوریتسا» فیلم ساز و نویسنده صربستانی و «ناتالیا ناروچینسکای» هنرمند و نویسنده روسی در روز یکشنبه ۳ آبان ماه گشایش می شود که در آن ایران مانند سال های گذشته حضور فعال در آن خواهد داشت.
این نمایشگاه که در زمینی به مساحتی حدود ۳۰ هزار متر مربع برپا می شود بزرگترین و قدیمی ترین رویداد ادبی در جنوب شرقی اروپا به شمار می رود و در آن در سال جاری ۴۸۳ ناشر به طور مستقیم و ۴۴۰ ناشر از طرف چاپخانه و دیگر مراکز ادبی و فرهنگی با ۱۵۸ هزار و ۱۲۸ عنوان کتاب که در سال ۲۰۱۴ میلادی چاپ شده است، آثار خود را در معرض دید علاقه مندان قرار می دهند.
در شصتمین نمایشگاه بین المللی بلگراد علاوه بر ناشرینی از فدرال روسیه ناشرانی از دیگر کشورها از جمله آنگولا، استرالیا، بلاروس، بوسنی و هرزگوین، انگلیس، ایتالیا، یونان، کرواسی، هند، ایران، فرانسه، هلند، مقدونیه، آلمان، اتریش، اسپانیا، ژاپن، چین، برزیل، بلغارستان، رومانی، اسلوونی، مونته نگرو و لهستان حضور خواهند داشت.
غرفه رایزنی سفارت جمهوری اسلامی ایران در شصتمین نمایشگاه بین المللی کتاب بلگراد مانند سال های گذشته، فرهنگ و تمدن ایران اسلامی را با کتاب، صنایع دستی، بروشور های فرهنگی، نقشه و فیلم به نمایش می گذارد.
نمایشگاه بین المللی کتاب بلگراد در سال گذشته میلادی ۱۶۴ هزار و ۶۰۶ نفر بازدید کننده داشته است.

منبع : همشهری

برچسب ها

درباره: exbizorg

افتخار می کنیم به اینکه میزبان شما در پایگاه مرجع رویدادهای نمایشگاهی ایران (اکسبیز ) هستیم .قطعا اگر قرار بود برای اکسبیز یک شعار در نظر بگیریم چیزی شبیه به "عمر انسان مهمترین سرمایه اوست" انتخاب می کردیم ، از تمام مجریانی که برای وقت مشارکت کنندگان و بازدیدکنندگان نمایشگاه خود ارزش قائل هستند و با ارسال اطلاعات صحیح رویدادهای خود ، ما را در ارائه بهتر خدمات یاری می فرمایند کمال تشکر و امتنان را داریم! .(با تشکر و احترام ، حمید شهابیان).

پیشنهادات ، انتقادات و نظرات شما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 

اعضای جدید

ضمن خوش آمد گویی به :

  • imankyokushin
  • aryadh
  • coffeesabz
  • arminavm
  • bonab_steel_industry_complex

برای عضویت در خانواده 4442 نفری اکسبیز ، شما هم به ما بپیوندید.
عضو شوید (کلیک کنید)

اکسبیز حمایت می کند از …

اکسبیز حمایت می کند از …