سیزدهمین نمایشگاه بین المللی کتاب تبریز گشایش یافت

نمایشگاه بین المللی کتاب تبریز
نمایشگاه بین المللی کتاب تبریز
نمایشگاه بین المللی کتاب تبریز

سیزدهمین نمایشگاه بین المللی کتاب تبریز گشایش یافت

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی روز پنجشنبه در آیین گشایش این نمایشگاه اظهار کرد: برگزاری سیزدهمین نمایشگاه کتاب در تبریز و جشنواره بزرگ شعر غدیریه در بناب، دو اتفاق بسیار مهم فرهنگی است که در استان در جریان است.
علی اکبر صفی پور افزود: درکنار این نمایشگاه سومین نمایشگاه قرآن، ششمین نمایشگاه کتاب دفاع مقدس و سومین نمایشگاه رسانه های دیجیتال نیز برگزار می شود.
وی با بیان اینکه برنامه ریزی کرده ایم تا امسال بیش از یک میلیون نفر بازدید کننده از این نمایشگاه وجود داشته باشد، ادامه داد: در همین راستا برنامه های ویژه ای با حضور نمایندگان فرهنگ و هنر در خصوص احیای دریاچه ارومیه نیز خواهیم داشت.
صفی پور گفت: بیش از ۱۰ میلیارد ریال بن کتاب با ۲۰ درصد تخفیف در نظر گرفته شده و همچنین یارانه ویژه ای برای کتاب دفاع مقدس تخصیص داده ایم.
وی با بیان اینکه نمایشگاه کتاب تبریز بعد از نمایشگاه کتاب تهران بزرگترین نمایشگاه فرهنگی کشور است، اظهار کرد: امیدواریم این اتفاق فرهنگی برای عرصه کتاب و فرهنگ مبارک و مستمر باشد.
رییس مجتمع نمایشگاه های بین المللی تبریز نیز با بیان اینکه ۱۳ سال است که بطور مداوم و بدون وقفه نمایشگاه بین المللی کتاب تبریز را برگزار کرده ایم، گفت: حدود ۸۵۰ ناشر داخلی و ۷۶ ناشر خارجی و ۸۵ ناشر دفاع مقدس در این دوره از نمایشگاه کتاب شرکت کرده اند.
حبیب ماهوتی با اشاره به اینکه در ششمین نمایشگاه کتاب دفع مقدس در قالب نمایشگاه بین المللی کتاب تبریز نیز ۸۵ ناشر شرکت کرده اند، افزود: سیزدهمین دوره نمایشگاه بین المللی کتاب تبریز در فضایی به وسعت ۵۰ هزار متر مربع سالن برگزار می شود.
اجرای نمایش’ سونسوزا قدر سوسوزلیک’ (تشنگی بی پایان) با موضوع خشک شدن دریاچه ارومیه از جمله برنامه های جنبی آیین گشایش سیزدهمین نمایشگاه بین المللی کتاب تبریز در مل مجتمع نمایشگاه بین المللی تبریز بود که با استقبال گسترده حاضران مواجه شد.
در حاشیه این آیین همچنین یکی از نقاشان چیره دست تبریز، بومی را با موضوع دریاچه ارومیه به صورت زنده و در حضور شرکت کنندگان نقاشی کرد.
حجت الله ایوبی معاون وزیر و رییس سازمان سینمایی کشور از دیگر میهمانان آیین گشایش سزدهمین نمایشگاه بین المللی کتاب تبریز بود.

منبع: ایرنا

برچسب ها

درباره: exbizorg

افتخار می کنیم به اینکه میزبان شما در پایگاه مرجع رویدادهای نمایشگاهی ایران (اکسبیز ) هستیم . شعار اکسبیز " آگاهی ، انتخاب هوشمندانه " است . به همین دلیل امیدواریم با استفاده از اطلاعات این سایت ، همراه هم اتفاقات خوبی را در صنعت و تجارت میهن عزیزمان رقم بزنیم . ضمن اینکه متذکر می شویم این سایت مجری رویدادهای درج شده نیست و اطلاعات هر رویداد در همان صفحه مورد نظر قرار گرفته و مجریان رویداد ها نیز در بخش مجریان لیست گردیده است ، از تک تک مجریان محترم و مکانهای نمایشگاهی معظم صمیمانه تقاضا داریم که با ارسال اطلاعات صحیح و کامل مانند فراخوانهای نمایشگاهی یا تغییرات زمانی نمایشگاه ها ، ما را در اطلاع رسانی نمایشگاهی به هموطنان محترم و معظمان که سرمایه های صنعت نمایشگاهی میهن عزیزمان هستند ، بزرگوارانه یاری فرمایند. لازم به ذکر است که پیشنهاد ها و انتقادات شما همواره یاری بخش ما در روند بهبود مستمر خدمات این پایگاه بوده است و از این بابت سپاسگزاریم.

متاسفیم. نظرات بسته است.

پیشنهاد ما

تک دکور

نمایشگاه پیشنهادی

Iran Ridex

آمار بازدید - طبق ساعت آلمان

  • 61
  • 19,404
  • 40,357

بستن
*
*