استقبال اروپائی ها به شکل تیمی از نمایشگاه معدن و صنایع معدنی ایران

استقبال اروپائی ها به شکل تیمی از نمایشگاه معدن و صنایع معدنی ایران
استقبال اروپائی ها به شکل تیمی از نمایشگاه معدن و صنایع معدنی ایران

استقبال اروپائی ها به شکل تیمی از نمایشگاه معدن و صنایع معدنی ایران:

محمدرضا بهرامن روز شنبه در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: امسال برای دومین نوبت پس از هشت سال از توقف نمایشگاه یاد شده (ایران کانمین) برپا می شود و کشورهای آلمان، ایتالیا در کنار چین و ترکیه تاکنون توجه ویژه ای به آن داشته اند.
وی افزود: تاکنون ۱۱ کشور برای مشارکت در این نمایشگاه استقبال لازم را داشته اند و قزاقستان نیز به منظور جلب همکاری دیگر کشورها برنامه های ویژه ای تدارک دیده است.
بهرامن خاطرنشان ساخت: امسال در این نمایشگاه بستر جذب سرمایه گذاری خارجی را بخوبی نشان خواهیم داد و شرایط توافق برجام امروز در سطح بین المللی نگاه ها را به سوی ایران معطوف داشته است.
وی گفت: بخش خصوصی با مشخصه تشکل ها باید برنامه های توسعه کشور را در دست بگیرد و دولت به عنوان سیاست گذار و ناظر بر عملکرد در این عرصه باشد.
به گفته بهرامن، دولت در چارچوب اصل ۴۴ قانون اساسی باید خود را از تصدی گری رها و امکان حضور هرچه بیشتر بخش خصوصی در معادن و صنایع معدنی را فراهم سازد.
وی افزود: سیاست اقتصاد مقاومتی مبتنی بر استفاده از توانمندی داخلی است و بنابراین باید بستر حضور و مشارکت بخش خصوصی در زمینه های مختلف فراهم شود.
در این نشست بهرام شکوری عضو هیات مدیره خانه معدن هم گفت: امسال نمایشگاه ایران کانمین در دوره ۲۵ تا ۲۸ مهرماه برگزار می شود و در واقع شرایط توافق برجام موجب استقبال کشورهای مختلف از این نمایشگاه شده و اروپایی ها به این امر توجه خاصی دارند.
وی توجه به امر اکتشاف را لازمه حرکت روبه جلو در بخش معادن دانست و گفت: آمارها نشان می دهد متوسط عمق حفاری در جهان به میزان ۵۰۰ متر است، درحالی که این رقم در ایران کمتر از ۱۰۰ متر رشده است.
به گفته وی، مجموع فعالیت اکتشافی از طریق ژئوفیزیک هوایی به میزان هفت درصد از اراضی کشور است و این امر نشان دهنده، عدم فعالیت اکتشافی در گستره کشور به حساب می آید.
شکوری بهره گیری از سرمایه گذاری خارجی را در بخش معدن و صنایع معدنی موجب استفاده از فناوری نوین در روند فعالیت ها دانست و گفت: چنانچه زمینه مشارکت خارجی ها در این بخش فراهم شود، مطابق با استانداردهای روز جهانی استخراج، تولید و فرآوری صورت می گیرد.
وی اظهار امیدواری کرد: نمایشگاه یادشده بتواند سهمی مناسب در چارچوب رشد تولید، جلب سرمایه گذاری خارجی و صادرات کشور به دنبال داشته باشد.
دهمین نمایشگاه بین المللی معدن، صنایع معدنی، ماشین آلات، تجهیزات و صنایع وابسته سال گذشته نیز در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران دایر شده بود.
شمار شرکت کنندگان نمایشگاه پارسال بیش از ۱۲۰ شرکت و واحد تولیدی داخلی و ۹۵ شرکت خارجی از کشورهای استرالیا، ایتالیا، آلمان، بلاروس، تایوان، ترکیه، چین، روسیه و قزاقستان حضور دارند و کشورهای آلمان، چین و ایتالیا اعلام شد.
قرار است یازدهمین نمایشگاه بین المللی معدن، صنایع معدنی، ماشین آلات، تجهیزات و صنایع وابسته از ۲۵ تا ۲۸ مهرماه امسال در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار شود.

منبع – ایرنا

برچسب ها

درباره: exbizorg

افتخار می کنیم به اینکه میزبان شما در پایگاه مرجع رویدادهای نمایشگاهی ایران (اکسبیز ) هستیم . رسالت ما در به اشتراک گذاری اطلاعاتمان از رویدادهای نمایشگاهی ایران به منظور مشارکت و بازدید بهتر کاربران و بازدیدکنندگان این پایگاه است ، پس متواضعانه آرزو و درخواست داریم که با تصحیح و تکمیل اطلاعات مربوط به رویدادها ، مکانهای نمایشگاهی و مجریان نمایشگاه ها ، یکدیگر را در دست یابی به اطلاعات صحیح و کاربردی یاری نماییم .(با تشکر و احترام ، حمید شهابیان).

پیشنهادات ، انتقادات و نظرات شما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 

ربات تلگرامی اکسبیز

  • ربات تلگرامی اکسبیز

کلاب کاربران اکسبیز

  • Club

دایرکتوری خدمات نمایشگاهی

  • دایرکتوری خدمات نمایشگاهی

عرض خیر مقدم عضو جدید

بستن
آخرین کاربران

تبلیغ داخلی

  • ExBiz

نمایشگاه مهم

  • Iran Plast 2017
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.