تهران – دومین نمایشگاه توانمندسازی زنان شهرویور ماه برگزار خواهد شد

دومین نمایشگاه توانمندسازی زنان در توسعه پایدار
دومین نمایشگاه توانمندسازی زنان در توسعه پایدار

برگزاری دومین نمایشگاه توانمندسازی زنان در توسعه پایدار:

سهیلا جلودارزاده روز سه شنبه در یازدهمین نشست زنان مشاور وزرا با معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده افزود: این نمایشگاه بصورت بین المللی برگزار می شود و شامل سه بخش است.

وی ادامه داد: فضاسازی دولت برای فعالیت اقتصادی زنان، فعالیت اقتصادی بخش خصوصی و فعالیت اقتصادی سازمان های غیردولتی شامل می شود.

جلودارزاده یکی از مهمترین مشکلات در کشور را اشتغال بویژه اشتغال زنان دانست و افزود: با توجه به اینکه شرایط کارآفرینی موجب اشتغال زایی زنان می شود در این نمایشگاه در بخش خوداشتغالی آموزش هایی داده می شود تا این افراد بتوانند از فرصت خوداشتغالی بهره ببرند.

به گفته وی، تم اصلی نمایشگاه مساله کارآفرینی و اشتغال است.

مشاور وزیر صنعت و معدن در امور بانوان خاطرنشان کرد: این رویداد مهم شامل چهار بخش است. اولین آنها برگزاری نمایشگاه است که از آن در داخل کشور بهره می بریم. برگزاری همایش بین المللی دومین بخش است که می تواند بطور فکری و علمی نقش آفرینی زنان را بررسی و با نگاه به آینده زمینه سازی های لازم را انجام دهد تا بتوان در اجرای بهتر برنامه ششم توسعه تلاش کرد.

وی گفت: سومین رویداد انتخاب بانوی کارآفرین سال است که تاکنون این کار در کشور سابقه نداشته است.

به گفته جلودارزاده، در مرحله مقدماتی ابتدا ۱۵ بانو انتخاب شده و سپس از بین آنها یک نفر به عنوان بانوی سال برگزیده می شود.

وی با بیان اینکه معرفی کتاب سال یکی دیگر از برنامه های پیش بینی شده درخصوص نقش آفرینی زنان در توسعه است، افزود: قرار است همه ساله این کتاب تهیه شود و راه های فعالیت زنان برای سال بعد را مشخص کند.

به گفته مشاور وزیر صنعت و معدن در امور بانوان، این اقدامات با همکاری یک شورای راهبری انجام می شود که معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده، ریاست آن را برعهده دارد.

جلودارزاده افزود: امروزه با مشکلات صادرات بویژه در حوزه فرش، صنایع دستی و صنایع غذایی روبرو هستیم که امیدواریم بتوان با بهره گیری از توانایی های بخش خارجی این مشکلات را رفع کرد.

نمایشگاه توانمندسازی زنان در توسعه پایدار به مساحت ۱۰ هزار مترمربع برگزار می شود و همزمان با آن نمایشگاه شیرینی و شکلات و مادر و نوزاد نیز برپا خواهد شد.

دومین نمایشگاه توانمندسازی زنان در توسعه پایدار

دومین نمایشگاه توانمندسازی زنان در توسعه پایدار

در نشست مشاوران امور بانوان وزارتخانه ها که ماهیانه با حضور معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده و زنان مشاور دستگاه ها برگزار می شود، درباره لوایح، مصوبات، قوانین مربوط به زنان و خانواده و خلاءهای موجود در این حوزه بحث و تبادل نظر می شود.

شهیندخت مولاوردی معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده، فهمیه فرهمندپور مشاور امور بانوان وزیر کشور، اطهره نژادی معاون برنامه ریزی و هماهنگی معاونت امور زنان وخانواده ریاست جمهوری از دیگر سخنرانان نشست امروز بودند.

منبع

برچسب ها

درباره: exbizorg

افتخار می کنیم به اینکه میزبان شما در پایگاه مرجع رویدادهای نمایشگاهی ایران (اکسبیز ) هستیم . شعار اکسبیز " آگاهی ، انتخاب هوشمندانه " است . به همین دلیل امیدواریم با استفاده از اطلاعات این سایت ، همراه هم اتفاقات خوبی را در صنعت و تجارت میهن عزیزمان رقم بزنیم . ضمن اینکه متذکر می شویم این سایت مجری رویدادهای درج شده نیست و اطلاعات هر رویداد در همان صفحه مورد نظر قرار گرفته و مجریان رویداد ها نیز در بخش مجریان لیست گردیده است ، از تک تک مجریان محترم و مکانهای نمایشگاهی معظم صمیمانه تقاضا داریم که با ارسال اطلاعات صحیح و کامل مانند فراخوانهای نمایشگاهی یا تغییرات زمانی نمایشگاه ها ، ما را در اطلاع رسانی نمایشگاهی به هموطنان محترم و معظمان که سرمایه های صنعت نمایشگاهی میهن عزیزمان هستند ، بزرگوارانه یاری فرمایند. لازم به ذکر است که پیشنهاد ها و انتقادات شما همواره یاری بخش ما در روند بهبود مستمر خدمات این پایگاه بوده است و از این بابت سپاسگزاریم.

متاسفیم. نظرات بسته است.

پیشنهاد ما

تک دکور

نمایشگاه پیشنهادی

Iran Ridex

آمار بازدید - طبق ساعت آلمان

  • 66
  • 45,053
  • 46,884

بستن
*
*