تهران -افتتاح سومین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران

سومین نمايشگاه تجهيزات و مواد آزمايشگاهي ساخت ايران
سومین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران

سومین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران با حضور معاون اول رئیس جمهور ،معاون علمی و فناوری رئیس جمهور و وزیر علوم در نمایشگاه بین‌المللی تهران گشایش یافت.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا سیما ( واحد مرکزی خبر ) ،‌ ۳۰۲ شرکت در این دوره از نمایشگاه حضور دارد که ۵۵ درصد در مقایسه با دوره قبل افزایش یافته است و مهمترین اهداف این نمایشگاه حمایت از تجاری سازی طرح های آزمایشگاهی بر اساس تقاضا اعلام شده است.
رئیس سومین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران در مراسم افتتاح این نمایشگاه گفت: سال گذشته معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور حمایت خود را دو برابر سال قبل کرد و به ۴۰ هزار میلیارد تومان رساند و همین موضوع باعث شد که تقاضا بیشتر پیگیری شود.

سومین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران

سومین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران

شیخ زین الدین افزود: شرکت های زیادی سفارش داشتند و باید اشاره کنم که شرکت های دانش بنیان سابقه طولانی در این خصوص ندارند اما با شرکت در این نمایشگاه می توانند در بحث خرید قالب ها و استخدام نیروها سازمان دهی داشته باشند.
وی به تشریح آماری از سال ۹۳ پرداخت و گفت: تعداد شرکت‌های ثبت نام کننده در سال ۹۳ ، ۲۴۶ شرکت بوده که به ۳۷۱ شرکت رسیده است.
شرکت‌های تأیید فنی شده در سال ۹۳ ، ۲۰۲ شرکت بوده که امسال ۳۱۳ شرکت شده است و در حال حاضر ۳۰۲ شرکت در نمایشگاه امسال حضور دارند که به نسبت سال گذشته رشد ۵۵ درصدی داشته است.
رئیس سومین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران در ادامه تأکید کرد: سال گذشته۳۷۰۰ محصول تأیید شد و امسال این عدد به۸۲۰۰ محصول رسیده است و ما امسال با ۷ هزار محصول دانش بنیان وارد عرصه برگزاری نمایشگاه می شویم.
وی افزود: درباره پیش فاکتورهای صادره سال گذشته ما این پیش بینی را داشتیم که حدود هزار میلیارد تومان این فاکتورها باشد و ۷۷۰ هزار تومان پیش فاکتور صادر شد که ما به خاطر محدودیت منابع حضور این پیش فاکتورها را متوقف کردیم.
زین الدین درباره حجم قرارداد قطعی شده گفت: قرارداد قطعی شده بالغ بر ۹۰ میلیارد تومان است و حدود ۷۵ درصد تعهداتی که در سال ۹۳ داشتیم تا الان محقق شده است در این نمایشگاه یک تیم فنی است که از نانو هستند، وظایف این تیم ارزیابی کیفی محصول، جهت دهی و استاندارد سازی است.
وی خاطرنشان کرد: درباره مسئله رفع تحریم ها باید این نکته را خاطرنشان کنم که به برنامه ریزی و زمان بندی شرکت های دانش بنیان بستگی دارد.
زین الدین گفت: تحریم فرصتی به وجود آورد که ما توسعه داشته باشیم و بتوانیم مانند رقبای خارجی محصولات خود را تولید کنیم اما این مسئله وجود دارد رفع تحریم ها هم یک آسیب و هم یک فرصت است.
منبع

برچسب ها

درباره: exbizorg

افتخار می کنیم به اینکه میزبان شما در پایگاه مرجع رویدادهای نمایشگاهی ایران (اکسبیز ) هستیم . شعار اکسبیز " آگاهی ، انتخاب هوشمندانه " است . به همین دلیل امیدواریم با استفاده از اطلاعات این سایت ، همراه هم اتفاقات خوبی را در صنعت و تجارت میهن عزیزمان رقم بزنیم . ضمن اینکه متذکر می شویم این سایت مجری رویدادهای درج شده نیست و اطلاعات هر رویداد در همان صفحه مورد نظر قرار گرفته و مجریان رویداد ها نیز در بخش مجریان لیست گردیده است ، از تک تک مجریان محترم و مکانهای نمایشگاهی معظم صمیمانه تقاضا داریم که با ارسال اطلاعات صحیح و کامل مانند فراخوانهای نمایشگاهی یا تغییرات زمانی نمایشگاه ها ، ما را در اطلاع رسانی نمایشگاهی به هموطنان محترم و معظمان که سرمایه های صنعت نمایشگاهی میهن عزیزمان هستند ، بزرگوارانه یاری فرمایند. لازم به ذکر است که پیشنهاد ها و انتقادات شما همواره یاری بخش ما در روند بهبود مستمر خدمات این پایگاه بوده است و از این بابت سپاسگزاریم.

متاسفیم. نظرات بسته است.

پیشنهاد ما

عصر نمایشگاه

نمایشگاه پیشنهادی

hormozhealth

آمار بازدید - طبق ساعت آلمان

  • 38
  • 8,289
  • 46,884

بستن
*
*