خراسان جنوبی – خردادماه برگزاری نمایشگاه توانمندی‌های معدن و صنایع معدنی

سید نعمت اله حقیقی
سید نعمت اله حقیقی

به گزارش خبرگزاری فارس از بیرجند، سید نعمت‌اله حقیقی ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: امید است بتوانیم در سال جاری تعامل بیشتری با اصحاب رسانه در حوزه صنعت، معدن و تجارت استان داشته باشیم.

وی با بیان اینکه اکثر مواد معدنی خراسان جنوبی جزو مواد معدنی باارزش هستند، تصریح کرد: مسیر توسعه این استان معدن است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی از برپایی نمایشگاه توانمندی‌های معدن و صنایع معدنی در استان در یکم خردادماه سال جاری خبر داد و افزود: هدف از برپایی این نمایشگاه نشان دادن توانمندی‌های معدنی و صنایع معدنی استان به سرمایه‌گذاران داخل و خارج از استان است. در حوزه معدن سازمان صنعت، معدن و تجارت استان به دنبال این است که تکلیف مواد معدنی همچون سرب، مس، روی و سایر مواد معدنی که پتانسیل استان محسوب می‌شود مشخص شود.

وی ادامه داد: همچنین یکی از برنامه‌های این سازمان در حوزه معدن تلفیق تمامی اطلاعات معدنی ایجاد شده به منظور طراحی استراتژی توسعه صنایع معدنی است. در سال جاری تعهد این سازمان در سامانه رصد ایجاد اشتغال برای یک‌هزار و ۱۰۰ نفر بوده و این در حالی است که در سال گذشته در بخش صنعت، معدن و تجارت استان برای یک‌هزار و ۶۸۰ نفر اشتغال ایجاد شده است که با توجه به این آمار در این حوزه بیش‌از ۵۲ درصد سهم استان اشتغال ایجاد شده است.

سید نعمت اله حقیقی

سید نعمت اله حقیقی

حقیقی به استراتژی استان در حوزه تجارت اشاره کرد و افزود: ایجاد بستر مناسب و رفع موانع قانونی و ضوابط مربوطه برای تسهیل در امور تجاری استان از جمله ایجاد زیرساخت برای رویه‌های واردات کالاهای وارداتی در مرزهای رسمی و همچنین ایجاد زیرساخت‌های لازم برای صادرات برخی از محصولات تولیدی و کشاورزی استان در گمرکات رسمی و بازارچه‌ها از جمله فرش که در حال حاضر صادرات آن در گمرکات خارج از استان انجام می‌شود، ایجاد بستر مناسب برای توسعه تجارت با کشور افغانستان با معادل‌سازی تراز تجاری به طوری که شرایط ورود کالاهای کشاورزی به صورت موقت و غیرموقت از افغانستان اجرایی شود و با ایجاد صنایع مرتبط و ارزش افزوده شرایط برای استفاده در داخل کشور و یا صادرات مجدد فراهم شود از جمله این استراتژی‌ها در حوزه تجارت است.

وی ادامه داد: هماهنگی با ادارات دولتی و غیردولتی برای اینکه اعتبارات عمرانی استان به سمت و سویی اختصاص داده شود که مناطق مرزی، گمرکات و بازارچه‌ها در اولویت اجرای آن پروژه‌ها قرار بگیرد از دیگر برنامه‌های استان برای توسعه تجارت است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی یادآور شد: برداشتن مشکلات حقوقی فی‌مابین دولت افغانستان و ایران در مورد فعال‌سازی بازارچه‌ها از طریق مبادی ذیربط و استاندار خراسان جنوبی از دیگر برنامه‌هایی است که برای توسعه تجارت استان دنبال می‌شود.

حقیقی به عملکرد سازمان صنعت، معدن و تجارت استان در بخش اصناف اشاره کرد و افزود: در سال گذشته ۳ هزار و ۱۳۸ فقره پروانه صنفی در سطح استان صادر شده است.

وی اضافه کرد: از این تعداد پروانه صنفی صادر شده ۲۶ درصد آن مربوط به واحدهای تولیدی بوده که خود نکته مثبتی است که از سمت و سوی واحدهای توزیعی و خدماتی به سمت واحدهای تولیدی حرکت می‌کنیم که یکی از مزایای آن ایجاد اشتغال پایدار است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی گفت: در سال جاری ما به دنبال افزایش واحدهای صنفی نیستیم بلکه به دنبال ایجاد واحدهای تولیدی و توزیعی بزرگ مقیاس مانند فروشگاه‌ها و مجتمع‌های زنجیره‌ای بزرگ هستیم.

حقیقی ادامه داد: سیاست اصلی ما در اصناف ایجاد واحدهای بزرگ و فروشگاه زنجیره‌ای و کاهش پلکانی در صدور پروانه صنفی است.

منبع – خبرگزاری فارس

برچسب ها

درباره: exbizorg

افتخار می کنیم به اینکه میزبان شما در پایگاه مرجع رویدادهای نمایشگاهی ایران (اکسبیز ) هستیم . شعار اکسبیز " آگاهی ، انتخاب هوشمندانه " است . به همین دلیل امیدواریم با استفاده از اطلاعات این سایت ، همراه هم اتفاقات خوبی را در صنعت و تجارت میهن عزیزمان رقم بزنیم . ضمن اینکه متذکر می شویم این سایت مجری رویدادهای درج شده نیست و اطلاعات هر رویداد در همان صفحه مورد نظر قرار گرفته و مجریان رویداد ها نیز در بخش مجریان لیست گردیده است ، از تک تک مجریان محترم و مکانهای نمایشگاهی معظم صمیمانه تقاضا داریم که با ارسال اطلاعات صحیح و کامل مانند فراخوانهای نمایشگاهی یا تغییرات زمانی نمایشگاه ها ، ما را در اطلاع رسانی نمایشگاهی به هموطنان محترم و معظمان که سرمایه های صنعت نمایشگاهی میهن عزیزمان هستند ، بزرگوارانه یاری فرمایند. لازم به ذکر است که پیشنهاد ها و انتقادات شما همواره یاری بخش ما در روند بهبود مستمر خدمات این پایگاه بوده است و از این بابت سپاسگزاریم.

متاسفیم. نظرات بسته است.

پیشنهاد ما

تک دکور

نمایشگاه پیشنهادی

hormozhealth

آمار بازدید - طبق ساعت آلمان

  • 29
  • 5,381
  • 45,102

بستن
*
*