تهران – نمایشگاه تهران – مسابقات روبوکاپ ۲۰۱۵ افتتاح گردید

مسابقات روبوکاپ 2015
مسابقات روبوکاپ ۲۰۱۵

مسابقات روبوکاپ ۲۰۱۵ افتتاح گردید:

رییس کمیته ملی ربوکاپ از تشکیل کمیته‌ ربوکاپ ذیل یکی از ستادهای فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری خبر داد.

به گزارش خبرنگار فناوری خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دکتر مرتضی موسی‌خانی در مراسم افتتاح دهمین دوره مسابقات بین‌المللی ربوکاپ آزاد ایران با اشاره به ارتقای جایگاه این مسابقات در کشور افزود: در آغاز برگزاری این مسابقات، ۸۵ تیم حضور داشتند و در دهمین دوره این مسابقات شاهد حضور ۳۴۰ تیم هستیم.

مسابقات روبوکاپ 2015

مسابقات روبوکاپ ۲۰۱۵

وی با اشاره به تسهیلات معاونت علمی برای توسعه بخش دانش آموزی این مسابقات خاطرنشان کرد: در این راستا در سال جاری اقدام به پذیرش ۱۰۵ تیم دانش آموزی کردیم که در دو سالن رقابتهای آنها در حال برگزاری است.

موسی خانی به حمایت‌های معاونت علمی از برگزیدگان این مسابقه اشاره کرد و یادآور شد: بر اساس مذاکرات انجام شده قرار است تا مقام‌آوران این مسابقات برای بهره‌مندی از تسهیلات بنیاد ملی نخبگان تحت پوشش بنیاد درآیند.

وی همچنین از ایجاد کمیته ربوکاپ در ذیل یکی از ستادهای توسعه فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری خبر داد و گفت: به منظور توسعه دانش هوش مصنوعی کمیته‌ای زیر نظر یکی از ستادهای ویژه فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تشکیل خواهد شد.
در دهمین دوره مسابقات بین المللی ربوکاپ آزاد ایران که یکی از بزرگترین رویدادهای رقابتی – نمایشگاهی در صنعت روباتیک منطقه و کشورمان تلقی می شود ، ۳۴۰ تیم داخلی و همچنین ۴۰ تیم خارجی از ۱۳ کشور جهان شامل : آلمان-آمریکا-انگلیس-تایلند-پاکستان-چین-سوئیس -هلند-هند-کانادا- کلمبیا –مکزیک و مصر در فضایی به مساحت بیش از ۱۵,۷۰۰ مترمربع آخرین دستاوردهای خود در زمینه تولید و هدایت انواع رباتهای هوشمند و نیمه هوشمند را طی برگزاری مسابقاتی با یکدیگر به نمایش گذاشته اند.
این مسابقات از تاریخ ۱۷ فروردین ماه بطور غیر رسمی شروع شده و تا روز جمعه ۲۱ فروردین ماه ۱۳۹۴ در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی ج . ا . ایران برپا خواهد بود که علاقمندان و متخصصین محترم میتوانند از ساعت ۹ صبح تا ۴ بعدازظهر از آن بازدید بعمل آورند.

منبع 

برچسب ها

درباره: exbizorg

افتخار می کنیم به اینکه میزبان شما در پایگاه مرجع رویدادهای نمایشگاهی ایران (اکسبیز ) هستیم .قطعا اگر قرار بود برای اکسبیز یک شعار در نظر بگیریم چیزی شبیه به “عمر انسان مهمترین سرمایه اوست” انتخاب می کردیم ، از تمام مجریانی که برای وقت مشارکت کنندگان و بازدیدکنندگان نمایشگاه خود ارزش قائل هستند و با ارسال اطلاعات صحیح رویدادهای خود ، ما را در ارائه بهتر خدمات یاری می فرمایند کمال تشکر و امتنان را داریم! .(با تشکر و احترام ، حمید شهابیان).

پیشنهادات ، انتقادات و نظرات شما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 

اعضای جدید

ضمن خوش آمد گویی به :

  • mirabo
  • maryam1371
  • _8363
  • reza_sakhaie
  • 10114151

برای عضویت در خانواده 4773 نفری اکسبیز ، شما هم به ما بپیوندید.
عضو شوید (کلیک کنید)

اکسبیز حمایت می کند از …