روش جدید تبلیغات در اماکن ورزشی


parsonline1

پدیده ای جدید در صنعت تبلیغات

ایده‌های جدید تبلیغاتی معمولا سروصدای زیادی به پا می‌کنند و اگر این ایده‌ها از طریق شبکه‌های ملی نیز پخش شوند سروصدایشان بیشتر نیز می‌شود. حال اگر یک ایده تبلیغاتی در وسط یک برنامه پربیننده نیز پخش شود که تاثیر دوچندانی پیدا می‌کند. امروز می‌خواهیم در مورد نسل جدیدی از تبلیغات صحبت کنیم که از اولین روزهای به وجود آمدنش پایش به کشور ما نیز باز شد و بسیاری از هم‌وطنان ما را دچار اشتباه کرد.

در بازی اتلتیکو مادرید و رئال مادرید حدود دو هفته پیش بود که بینندگان تلویزیونی تبلیغات شرکت پارس آنلاین را در تابلوهای دور زمین مشاهده کردند و گمان کردند که این تبلیغات را صدای و سیمای خودمان با دست‌کاری صحنه‌ها ایجاد کرده است، غافل از اینکه این تبلیغات یکی از به‌روزترین روش‌های تبلیغاتی دنیاست.
parsonline
parsonline2
اصل ایده این تبلیغ از شخصی‌سازی شده و یا به عبارتی از محلی سازی تبلیغات صورت گرفته است و با استفاده از یک نوع فنّاوری به نام DBRLive تبلیغات دور زمین را بر اساس محل پخش تبلیغات اختصاصی کرده است. این در حالی است که بینندگانی که در داخل استادیوم هستند همگی تبلیغات معمولی همیشگی را در دور زمین می‌بینید و هیچ‌چیز غیر عادی را مشاهده نمی‌کنند. این روش فعلا در لیگ اسپانیا و فقط برای اروپا و خاورمیانه راه‌اندازی شده و پیشگامی پارس آنلاین در استفاده از این نوع تبلیغات قابل‌تحسین است.

روش جدید تبلیغات در اماکن ورزشی

این نوع تبلیغات را می‌توان جزء تبلیغات خلاق و از نوع بازاریابی رویدادی یا همان Event Marketing دسته‌بندی کرد و قطعا به‌زودی گسترش زیادی در استفاده از این نوع تبلیغ خواهیم دید. این نوع تبلیغات در اثر پیشرفت فنّاوری‌های فیلم‌برداری و پردازش تصویر صورت می‌گیرد و به‌راحتی قابل پیش‌بینی است که به تبلیغات دور زمین‌های فوتبال محدود نخواهد ماند و در همه برنامه‌های پربیننده که پخش جهانی دارند از این نوع تبلیغات خواهیم دید.

با پیشرفت فنّاوری پخش دیجیتالِ برنامه‌های تلویزیونی، حتی می‌توان آینده تبلیغات بازرگانی تلویزیون را نیز به‌گونه‌ای دیگر تصور کرد. فرض کنید که شما یک محصول دارید که فقط در سطح سه استان خوزستان، تهران و سیستان بلوچستان توزیع می‌شود. و قصد دارید که تبلیغات خود را در بین مسابقات جام ملت‌های آسیا پخش‌کنید. اگر صداوسیما بتواند از فنّاوری پخش محلی استفاده کند، دیگر نیازی نیست که تبلیغات شما برای سایر استان‌ها پخش شود و درنتیجه هزینه کمتری نیز خواهید پرداخت، صداوسیما نیز می‌تواند یک‌زمان مشخص از پخش خود را به چندین شرکت بفروشد و سود بیشتری از آن خود کند و در نتیجه یک سود دو طرفه هم برای پخش‌کننده و هم صاحب تبلیغ ایجاد می‌شود.

به نظر شما پخش محلی و شخصی‌سازی‌شده تبلیغات را در چه موارد دیگری می‌توان استفاده کرد؟

آیا در رسانه های دیگر مانند رادیو هم می‌توان از این نوع تبلیغات استفاده کرد؟

برچسب ها

درباره: exbizorg

افتخار می کنیم به اینکه میزبان شما در پایگاه مرجع رویدادهای نمایشگاهی ایران (اکسبیز ) هستیم .قطعا اگر قرار بود برای اکسبیز یک شعار در نظر بگیریم چیزی شبیه به “عمر انسان مهمترین سرمایه اوست” انتخاب می کردیم ، از تمام مجریانی که برای وقت مشارکت کنندگان و بازدیدکنندگان نمایشگاه خود ارزش قائل هستند و با ارسال اطلاعات صحیح رویدادهای خود ، ما را در ارائه بهتر خدمات یاری می فرمایند کمال تشکر و امتنان را داریم! .(با تشکر و احترام ، حمید شهابیان).

پیشنهادات ، انتقادات و نظرات شما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 

اعضای جدید

ضمن خوش آمد گویی به :

  • ch47
  • milad_all
  • shaahini
  • negarzahediazad
  • milaartgroup

برای عضویت در خانواده 4791 نفری اکسبیز ، شما هم به ما بپیوندید.
عضو شوید (کلیک کنید)

اکسبیز حمایت می کند از …