بجنورد – خراسان شمالی، میزبان دومین نمایشگاه صنایع دستی اکو


۵۲۷۱۵-۹۳۵۴۶
به گزارش ایرنا، نخستین نمایشگاه بین المللی صنایع دستی اعضای اکو، سال ۹۰ با حضور هنرمندان ۱۰ کشور در بجنورد، مرکز استان خراسان شمالی، برگزار شده بود.

معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی روز یکشنبه در نشست کارگروه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری این استان گفت: برای برپایی این نمایشگاه ۲۰ میلیارد ریال اعتبار برآورد شده است.

علی عابدی افزود: دومین نمایشگاه صنایع دستی کشورهای عضو اکو، ۱۱ تا ۱۷ شهریور سال آینده با حضور هنرمندان و صنعتگران ۱۰ کشور عضو سازمان همکاری های منطقه ای اکو و ۳۲ استان کشور در بوستان تفریحی بش قارداش بجنورد برپا می شود.

کشورهای عضو اکو را ایران، پاکستان، ترکمنستان، قزاقستان، آذربایجان، تاجیکستان، ازبکستان، قرقیزستان، افغانستان و ترکیه تشکیل می دهند که ۳۳۰ میلیون نفر جمعیت دارند.

عابدی گفت: در برگزاری دومین نمایشگاه صنایع دستی کشورهای عضو اکو در این استان از هنرمندان و صنعتگران کشور عراق نیز به عنوان مهمان دعوت خواهد شد.

وی از اهداف اصلی برگزاری این نمایشگاه بین المللی در بحنورد، مرکز خراسان شمالی را افزایش تعاملات فرهنگی، گسترش تجارت صنایع دستی و معرفی محصولات تولیدی صنعتگران استانهای مختلف به کشورهای منطقه عنوان کرد.

وی افزود: برپایی هفته فرهنگی کشورهای عضو اکو و همایش فرصت های سرمایه گذاری، برپایی جشنواره های محلی و بازدید از مناطق گردشگری خراسان شمالی نیز از برنامه های جانبی این نمایشگاه خواهد بود.

به گفته عابدی، برگزاری نخستین نمایشگاه صنایع دستی کشورهای عضو اکو در بجنورد، ۱۰ میلیارد ریال گردش مالی داشته است.

همچنین در کارگروه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی که به ریاست معاون عمرانی استاندار برگزار شد، با کلیات طرح ایجاد بوستان موزه گردشگری ارگ نادری شیروان، اختصاص پنج میلیارد ریال اعتبار برای ساخت هزار و ۴۰۰ متر جاده دسترسی به شهر تاریخی بلقیس اسفراین و ایجاد اردوگاه گردشگری در جلگه شوقان از توابع شهرستان جاجرم، توسط بخش خصوصی، موافقت شد.

استان خراسان شمالی با ۸۶۷ هزار نفر جمعیت در شمال شرق کشور و در همسایگی کشور ترکمنستان قرار دارد.
منبع

برچسب ها

درباره: exbizorg

افتخار می کنیم به اینکه میزبان شما در پایگاه مرجع رویدادهای نمایشگاهی ایران (اکسبیز ) هستیم . رسالت ما در به اشتراک گذاری اطلاعاتمان از رویدادهای نمایشگاهی ایران به منظور مشارکت و بازدید بهتر کاربران و بازدیدکنندگان این پایگاه است ، پس متواضعانه آرزو و درخواست داریم که با تصحیح و تکمیل اطلاعات مربوط به رویدادها ، مکانهای نمایشگاهی و مجریان نمایشگاه ها ، یکدیگر را در دست یابی به اطلاعات صحیح و کاربردی یاری نماییم .(با تشکر و احترام ، حمید شهابیان).

پیشنهادات ، انتقادات و نظرات شما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 

ربات تلگرامی اکسبیز

  • ربات تلگرامی اکسبیز

کلاب کاربران اکسبیز

  • Club

دایرکتوری خدمات نمایشگاهی

  • دایرکتوری خدمات نمایشگاهی

عرض خیر مقدم عضو جدید

بستن
آخرین کاربران

تبلیغ داخلی

  • فهرست شرکتهای غرفه ساز

نمایشگاه مهم

  • Iran Plast 2017
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.